Löfbergs

Švédská kávová vášeň od roku 1906.

 

S dobrým vkusem jsme pracovali od roku 1906, kdy můj pradědeček Anders a jeho bratři John a Josef založili Löfbergse. Na začátku byla naše dobrá káva prodávána přes přepážku v naší místní oblasti. Dnes si ji můžete vychutnat doma i v kavárnách a restauracích po celém Švédsku - a v mnoha dalších zemích. Myslím, že můj pradědeček by na to byl opravdu pyšný.

 

Jsme stále rodinný podnik, vždy ním budeme. A jsem si jista, že vždy budeme důležitou součástí švédské kávové kultury. Tvrdě pracujeme na tom, abychom sledovali, co se právě děje a co se děje v budoucnosti, a děláme to s radostí. Dobrá káva je to nejlepší, co umíme.

 

Vášeň pro dobrou kávu v nás panuje již více než sto let. Přebírání odpovědnosti za lidi a životní prostředí je samozřejmostí stejně dlouho. Dnes odpovědně pracujeme mnoha různými způsoby, v rozvojových zemích i doma. Jsme například jedním z největších odběratelů organické kávy a kávy označené značkou Fairtrade na světě a aktivně pro ni pracujeme, aby si ještě více lidí mohlo vybrat dobrou kávu z certifikovaných farem. Děláme to proto, abyste vždy měli jistotu, že naše káva chutná i dělá dobře.

 

Kathrine Löfberg
Předseda představenstva a čtvrtá generace Löfbergare

Stručně o Löfbergs:

 

  • Jedna z největších společností na zpracování kávy severských regionů

  • Vlastněna rodinou Löfbergů

  • Produkce něco přes 10 milionů šálků dobré kávy - denně

  • Obrat 1,9 miliardy SEK  /4 750 000 000 Kč/

  • Má něco přes 350 zaměstnanců v sedmi zemích

  • Hlavní trhy: Švédsko, Norsko, Dánsko, Finsko, Estonsko, Lotyšsko, Česká republika, Litva a Spojené království

  • Prodej čaje pod značkou KobbsHISTORIE

 

Společnost byla založena v roce 1906 bratry Andersem, Johnem a Josefem Löfbergovými. V roce 1911 začali pražit vlastní kávu - přibližně ve stejnou dobu, kdy se začalo používat slovo káva.

 

Vášeň pro kávovou kulturu a dobrou kávu je provází od začátku, stejně jako závazek k otázkám udržitelnosti a spravedlnosti. Jsou například jedním z největších světových dovozců organické kávy a kávy označené značkou Fairtrade. Společnost je stoprocentně vlastněna rodinou Löfbergů.

 

Jako rodinný podnik bylo vždy přirozené a zřejmé mít v podnikání dlouhodobou, hodnotovou a udržitelnou perspektivu. Dlouhou tradicí v kombinaci s touhou neustále se rozvíjet a být v čele je jejich síla na trhu s kávou s tvrdou konkurencí.