Zrnková káva

Löfbergs

Rodinná společnost Löfbergs praží kávu již od roku 1906 a po čtyři generace si předává cenné znalosti pražení kávy tak, aby jejich káva splnila ta nejlepší očekávání. Zaručuje to především láska ke "kávovému řemeslu", láskou ke kávě a k lidem, co ji pijí.

Ale také tím, že pečlivě kontroluje každý krok od prvního zrníčka až po zpracovávání naší kávy v prodejnách. Díky tomu může Löfbergs hrdě tvrdit, že je skutečným mistrem v pražení kávy. Chuť kávy závisí vedle pražení na mnoha dalších podmínkách: Kde byla vypěstována, jaké tam byly povětrnostní podmínky. a v neposlední řadě záleží na tom, jak je s ní zacházeno po celou dobu produkce. Löfbergs nabízí celou kávovou škálu od světle pražené, po tmavou kávu, preso, instantní i kapslovou verzi.

 

Caffitaly

Značka kávy italského výrobce kapslí a strojů Caffitaly, se sídlem v Gaggio Montana, výběrové směsi kávy z Jižní a Střední Ameriky, 100%  Arabica nebo směsi s robustou pro silný , intenzivní chuťový zážitek.

Na výběr čtyři druhy směsí - káva středně pražena, určeno pro všechny nápoje na základě espressa.

 

Daneli Gaetano

Tradiční česká značka, vlastní kávové směsi dle tajného rodinného receptu již z roku 1884.

Pan Jiří Sýkora - majitel značky i firmy v duchu tradice pečlivě střeží rodinné receptury složení a pražení kávy. Pravidelně navštěvuje plantáže se zelenou kávou, kde si kontroluje sklizně, zpracování a uskladnění. Pan Sýkora je vyhledávaným a uznávaným degustátorem, a to i na mezinárodní úrovni - např. na soutěžích Mistr kávy. Velmi často ho můžete slyšet v rádiu v pořadech o kávě.